• Pazartesi- Cuma 9.00 - 18.00
  • Hacıhalil Mah.Çeşme cad Akün İş Merkezi.No:35/5 Gebze

Almanya 3 bin euro maaşla 2 milyon işçi alımı sonunda açıklandı.

Almanya 3 bin euro maaşla 2 milyon işçi alımı sonunda açıklandı: Başvurular başlıyor 2023 formu

Son dakika haberi: Almanya işçi alımı hakkında açıklama geldi. Gelen açıklamada 2 milyon işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

Almanya’dan işçi alımı müjdesi geldi: Başvurular başlıyor.

Almanya’dan son dakika haberi geldi. Hükümet, nitelikli iş gücünü arttırmak ve daha cazip hale getirmek için hazırlanan yasa tasarısını sonunda onayladı. Onaylanan teklif ile birlikte puanlama sistemine dayalı Fırsat Kartı yürürlüğe konulacak.

İş göçünün önünde olan engelleri, bürokrasiyi ortadan kaldırmak için Almanya harekete geçmiş ve iş piyasasında yaşanan yoğun işçi eksiğinin giderilmesi için bir yasa teklifi hazırlamıştı. Hazırlanan yasa ile artık işçilerin iş bulup gelmeleri değil, Almanya’ya geldikten sonra iş aramalarının ve bu şekilde iş bulmalarının önü açıldı.

Önceki gün düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısından sonra kanunun kabul edildiği ve Almanya’nın yabancı kalifiye elemanlar için daha cazip hale getirmeyi amaçladığına yer verildi. Yeni yasa ile Almanya’ya gelecekler, ülkelerinden alacakları, aldıkları meslek diplomaları ya da sertifikalarının denklikleri kolaylaşacak ve AB ülkeleri dışındaki ülkelerden işçi alımı yapılacak.

Yasa ile birlikte Almanya’ya geleceklere puanlama sistemine dayalı olan Fırsat Kartı belgesi verilecek. 1 sene geçerli olacak bu belge ile Almanya’ya gelip iş aramak isteyenlere, mesleğine uygun iş bulana kadar asgari düzeyde geçimini sağlamak için geçici işler verilecek. Haftalık en fazla 20 saat çalışacaklar ve buradan kazanacakları para ile geçinecekler. Ta ki sürekli bir iş bulana kadar.

Daha detaylı bilgi için Bizimle iletişime geçiniz 

 

Kaynak Haber :Finans7.com

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*