Meslek Grupları

ALMANYA işçi aranan Meslek grupları

ALMANYA'DA İŞÇİ ARANAN MESLEK ALANLARI

Denklik ve Dil Eğitiminden sonra işlemlerinden ALMANYA’da işçi aranan Meslek Alanları ve Meslekler firmamız tarafından taranarak bir havuz oluşturulmuştur. İşçi arayan çoğu ALMAN olan işverenlerle devamlı iletişim halindeyiz. Firmamız tarafından çoğunluğu ALMAN olan işverenlerin oluşturduğu Mesleki ve Teknik alanlarda devamlı işçi aranmaktadır. Aranan işçilerde en fazla 40 yaşlarında olması gerektiği şeklinde sınırlama getirmişlerdir. İşçi aranan öne çıkan meslek alanları aşağıda sizlere duyurulmuştur. Mesleğiniz bu alanlar içerisinde yoksa bizimle iletişime geçiniz .

ALMANYA'DA İŞ BULMA VE KONAKLAMA SÜREÇ İŞLEYİŞİ

Denklik
İşlemleri

Dil
Eğitimi

Mezun olunan okullardan alınan diplomalar ve Kalfalık belgeleri (16.Maddeye istinaden alınan belgeler) ALMANYA’da geçerlilik kazanması için gerekli olan işlemler firmamız tarafından yürütülmektedir. Denklik için yaş sınırlaması yoktur ,sadece denklik yaptırmak isteyen bireylere de denklik yapılmaktadır.

Dil seviyeniz, mesleklere göre değişiklik göstermektedir .Dil öğrenimi mecburi bir eğitimdir en az B1 Seviyesinde olması gerekmektedir. Çözüm ortaklarımız ile dil eğitiminiz için gerekli koşulları sağlıyoruz

İş bulma
Süreci

Denklik işlemleri ve Dil eğitiminden sonra iş bulma süreci başlamaktadır. Aranan işçilerde 40 yaş olarak sınırlama getirilmiştir . Mesleklere göre süresiz iş bulunmaktadır. İş bulunduktan sonra firmamız tarafından birey adına tarafımızdan karşılıklı güven sözleşmesi imzalanmaktadır..

İşe
Yerleştirme

İş havuzumuzdan bireye süresiz iş bulunduktan ALMANYA dan işverenden iş sözleşmesi alınıyor. Bu sözleşme talepte bulunan danışan bireye iş nitelikleri ve ayrıntıları anlatılmaktadır. Sözleşmenin imzalanması sonrasında Vize işlemlerine geçilmektedir. Vize işlemlerinden sonra ALMANYA'ya giden danışan bireyleri kendi personelimiz ALMANYA havalimanında karşılamakta ve çalışacağı işyerine yerleştirilmesini yapmaktadır.