Almanya’ya çalışmaya gitmek isteyenleri sevindiren son dakika haberi.

 

Almanya’da yaşamak isteyenleri sevindiren haber geldi

Almanya’da çalışmak, Almanya’da yaşamak isteyen kişileri sevindiren son dakika açıklaması geldi. İşte gelen yeni düzenleme.

Almanya’da özellikle Türkiye kökenlileri sevindiren son dakika haberi geldi. Uzun yıllardır beklenen düzenleme geldi ve gelen düzenleme ile birlikte artık ülkede 3 yıl kalan kişilere çifte vatandaşlık verilmesinin yolu açıldı. 2021 yılında hükümeti kuran Olaf Scholz’un partisi ile FDP ve Yeşiller’in koalisyonu, hükümetinin en önemli hedeflerindne biri buydu.
Yeni yasanın en önemli özelliklerinden biri hala 8 yıl olan vatandaşlığa kabul edilmeyenlerin beş yıla inecek olması yönündeydi. Almanya’ya uyum noktasında sosyal ve iktisadi bakımdan büyük başarı kaydeden göçmenlerin vatandaşlığa kabul başvuruları için de bekleme süresinin 3 yıl olması yeterli süre olacak. İsteyen kendi vatandaşlığından çıkmadan da Alman vatandaşı olacak ve çifte vatandaşlık kazanmış olacak.
Almanya’da 5 yıldır ikamet eden birinin doğacak çocukları otomatik olarak Alman vatandaşı olacak.
67 yaşından büyük göçmenlerin Alman vatandaşı olmaları için yazılı Almanca sınavlarını vermeleri artık gerekmeyecek. Sadece sözlü şekilde yapılacak görüşme yeterli olacak. Terör suçu işleyenlerin, sabıukalı olanların, Almanya anayasasına aykırı yaşam tarzları olduğu tespit edilenlerin geçmelerine ise izin verilmeyecek.
 
3 YIL KALAN SÜREKLİ KALABİLECEK
Almanya’da kabul edilen düzeleme ile Almanya’da 3 sene kalanlar çifte vatandaşlık kazanacak. Burada iş bulup 3 yıl kalan kişiler sürekli olarak Almanya’da kalabilecek. Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için
 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*